NAUJIENOS

Rugsėjo 26 d. (šeštadienis) PLC OZAS, Vilniuje

„Vaikų piešiniai atspindi esminius jų pasaulio elementus ir išgyvenimus. Tai geriausias pasakojimas, kaip vaikai mato pasaulį, jų kūryboje viskas galima. Nuostabu, kai fantazijos dera su funkcionalumu ir tai gali būti pritaikoma praktiškai. Šį konkursą organizuojame jau 10 metų, per juos pastebėjome, kad jaunieji dizaineriai svajoja apie tokius pačius dalykus, tik dabar yra daugiau priemonių ir būdų perteikti savo idėją. Dėl to taikomasis dizainas tampa dar artimesnis kūrybos žanras, nei buvo prieš 5 ar 10 metų“, – sako Kęstutis Rudgalvis, konkurso globėjas ir UAB „Skinija“ generalinis direktorius.
Kęstučio Rudgalvio teigimu, sudėtingiausia konkurso dalis yra vaikų kūrybos vertinimas, todėl šiam darbui pasitelkiama profesionalų komanda, kurie eskizus vertina pagal aiškius ir objektyvius kriterijus. Šiemet vertinimo komisija, vadovaujama mados namų „Cantas“ dizainerio Egidijaus Sidaro ir dizainerės Kristinos Kruopienytės, pagrindiniais nugalėtojais išrinko 7 vaikus už piešinius „Mašinos“, „Mėlynieji vaiduokliai“, „Nustatymukė“, „Žydintis švelnumas“, „Mėtiniai ir braškiniai ledai“, „Kačiukas ir peliukas“ ir „Pabaisiukas“. Apdovanoti vaikai yra nuo 5 iki 15 metų amžiaus.
Per 10 metų vaikai iš viso atsiuntė daugiau nei 60 000 kojinių piešinių, o „Skinija“ numezgė jau 55 vaikų linijos kojinių modelius. Konkurso metu kasmet išrenkami pagrindiniai nugalėtojai ir vaikai, pasižymėję papildomose konkurso kategorijose: Už taikomojo dizaino išmanymą, Už netikėtą kūrybinį sprendimą, Už aktyvų asmeninį dalyvavimą, Už kūrybišką komandinį darbą ir Už aktyvų komandinį dalyvavimą.
Jubiliejiniame konkurse gausiausiai dalyvavo didžiuosiuose Lietuvos miestuose gyvenantys vaikai (beje, kauniečiai šiemet buvo aktyviausi), bet piešinių šiemet sulaukėme iš beveik 440 Lietuvos miestų ir miestelių. Į 10-ąjį taikomojo dizaino konkursą įsitraukė ir svetur gyvenantys vaikai – kojinių eskizų gavome iš Airijos, Belgijos, Vokietijos ir net Kairo. Iš viso šiemet jaunieji dizaineriai atsiuntė 11,5 tūkstančio kojinių piešinių. Gausiausiai konkurse dalyvauja mokyklinio amžiaus vaikai, tačiau labai aktyvūs bei kūrybiški yra ir darželinukai.
Atkakliausi ir aktyviausi jaunieji kūrėjai dalyvauja kasmet. Pavyzdžiui, devynmetis Pijus iš Klaipėdos raj. atsiuntė 100 kojinių eskizų, o jo bendraamžė Toma iš Kaišiadorių viena iš pagrindinių konkurso nugalėtojų tampa net trečią kartą.
Pagal nugalėtojų piešinius numegztas pėdkelnes bus galima įsigyti jau nuo spalio 13 d. specializuotose „Skinija“ parduotuvėse bei didžiuosiuose „Maxima“ prekybos centruose. Vaikų mados linija kasmet sulaukia didžiulio populiarumo, nes vaikams šios pėdkelnės patinka, jie jas mielai renkasi ir dėvi.
Nuotraukos Aurelijaus Madzeliausko.